Nowa lejkowa pułapka do monitorowania obecności i wychwytywania owadów – szkodników drzew.

Wymiary: wys. 16 cm x średn. 11 cm

Zamówienie

Do wabienia stosuje się odpowiednie feromony, w zależności od tego jakie owady chcemy zwalczać.

Do wyeliminowania ryzyka wydostania się owadów z pułapki w trakcie otwieranie pojemnika można zastosować w pułapce lep.

Miejsce stosowania:

Pułapkę można stosować wewnątrz i na zewnątrz (np. sady)

Opis działania:

Pułapka służy do wczesnego wykrywania owadów i pozwala określić rodzaj i ognisko występowania szkodnika, rozmiar i granice infestacji oraz niezbędny obszar do chemicznej dezynsekcji.

Pułapka lejkowa czasem nazywana kominową służy do odławiania samców motyli szrotówka kasztanowcowiaczka lub innych szkodników latających np. mole spożywcze – mklik i omacnica spichrzanka, mole ubraniowe, muszki owocówki, szkodniki drzew owocowych takie jak owocówka jabłkóweczka, owocówka śliwkóweczka. Pułapka składa się z 2 podstawowych elementów. Dolny pojemnik służy do gromadzenia motyli, które wlatują przez górną część pułapki.

Konstrukcja przypomina pojemnik tunelowy, w którym w górnej części znajduje się mocowanie daszka oraz specjalny koszyczek do którego wkłada się feromon służący do przywabiania samców motyli. Uwalniany z dyspensera feromon symuluje zapach samicy przywabiającej samce. Zwabione zapachem wpadają przez pojemnik tunelowy do pojemnika dolnego, w których giną przyklejone do lepu (jeśli taki zostanie tam umieszczony) lub ulegają utopieniu jeśli wlejemy do pojemnika odrobinę wody. W celu szybszego zabicia szkodnika można w dowolnej części pojemnika umieścić środek owadobójczy, który podobnie jak lep nie jest na wyposażeniu pułapki.

Jeśli masz problem napisz a my ci doradzimy e-mail: tedan@tedan.pl