Żółta lepowa owadobójcza taśma na rolce służy do wyłapywania latających owadów w tym również szrotówka kasztanowcowiaczka. Taśma koloru żółtego pokryta jest nieschnącym klejem i służy jako opaska lepna umieszczana wokół pnia drzewa. Do powierzchni lepnej przyklejają się wszystkie owady, które wędrują lub siadają na pniu drzewa.

Zamówienie

Jeśli chcesz żeby Twoje opaski lepowe lepiej spełniały zamierzony efekt dobrze umieścić na nich feromon wabiący samce konkretnego owada. Efekt odławiania samców motyli jest najlepszy w czasie rujki dlatego należy regularnie wymieniać feromony, których czas działania wynosi od 4 do 6 tygodni. Jeżeli zależy Ci na dłuższym działaniu feromonu możesz zamiast opaski zastosować pułapkę lepową typu delta, która zawiera wymienne lepy i w których przyklejony feromon działa dłużej niż ten umieszczony na opasce lepnej.

Pierwsze feromony stosujemy na przełomie kwietnia i maja i powinny być założone do pułapki w trzecim tygodniu kwietnia i pozostawione przez cały maj.

I założenie feromonu 18.04 – 31.05.12

Po raz drugi nasze pułapki powinniśmy uzbroić od połowy czerwca i stosować do końca lipca.

II założenie feromonu 18.06 – 31.07.12

Po raz trzeci wykładamy feromony od pierwszej połowy sierpnia i stosować do drugiej połowy września.

III założenie feromonu 10.08 – 24.09.12

W cieplejszych częściach Europy oraz w niektórych rejonach Polski czasem jest czwarte pokolenie październikowe, które zimuje w kokonach i zapada w stan diapauzy.

IV założenie feromonu (sporadycznie) przy bardzo ciepłym lecie i jesieni
01.10 – 31.10.12

   W naszej ofercie znajdziesz dwie najbardziej popularne pułapki typu delta, które możesz wykorzystać do ochrony każdego drzewa przed szkodnikiem umieszczając w nim właściwy feromon. Jeśli masz problem z określeniem gatunku szkodnika napisz do nas lub wyślij zdjęcie a my pomożemy ci w doborze właściwego feromonu.

W naszej ofercie obok feromonów na szrotóweka kasztanowcowiaczeka znajdziesz pełną gamę feromonów do odławiania również innych owadów takich jak np: owocówka jabłkóweczka (cydia pomonella L), owocówka śliwkóweczka (grapholita funebrana).