Żółta lepowa owadobójcza taśma na rolce służy do wyłapywania latających owadów w tym również szrotówka kasztanowcowiaczka. Taśma koloru żółtego pokryta jest nieschnącym klejem i służy jako opaska lepna umieszczana wokół pnia drzewa. Do powierzchni lepnej przyklejają się wszystkie owady, które wędrują lub siadają na pniu drzewa.
Zamówienie |
Jeśli chcesz żeby Twoje opaski lepowe lepiej spełniały zamierzony efekt dobrze umieścić na nich feromon wabiący samce konkretnego owada. Efekt odławiania samców motyli jest najlepszy w czasie rujki dlatego należy regularnie wymieniać feromony, których czas działania wynosi od 4 do 6 tygodni. Jeżeli zależy Ci na dłuższym działaniu feromonu możesz zamiast opaski zastosować pułapkę lepową typu delta, która zawiera wymienne lepy i w których przyklejony feromon działa dłużej niż ten umieszczony na opasce lepnej.
Pierwsze feromony stosujemy na przełomie kwietnia i maja i powinny być założone do pułapki w trzecim tygodniu kwietnia i pozostawione przez cały maj.
I założenie feromonu 18.04 – 31.05.12
Po raz drugi nasze pułapki powinniśmy uzbroić od połowy czerwca i stosować do końca lipca.
II założenie feromonu 18.06 – 31.07.12
Po raz trzeci wykładamy feromony od pierwszej połowy sierpnia i stosować do drugiej połowy września.
III założenie feromonu 10.08 – 24.09.12
W cieplejszych częściach Europy oraz w niektórych rejonach Polski czasem jest czwarte pokolenie październikowe, które zimuje w kokonach i zapada w stan diapauzy.
IV założenie feromonu (sporadycznie) przy bardzo ciepłym lecie i jesieni
01.10 – 31.10.12
W naszej ofercie znajdziesz dwie najbardziej popularne pułapki typu delta, które możesz wykorzystać do ochrony każdego drzewa przed szkodnikiem umieszczając w nim właściwy feromon. Jeśli masz problem z określeniem gatunku szkodnika napisz do nas lub wyślij zdjęcie a my pomożemy ci w doborze właściwego feromonu.
W naszej ofercie obok feromonów na szrotóweka kasztanowcowiaczeka znajdziesz pełną gamę feromonów do odławiania również innych owadów takich jak np: owocówka jabłkóweczka (cydia pomonella L), owocówka śliwkóweczka (grapholita funebrana).