Ceny usług ochrony drzew kasztanowców, przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, świadczonych przez naszą firmę, podlegają indywidualnej wycenie. Wykonujemy opaski lepne na indywidualne zamówienie z folii stretch pokrytej klejem lasolep lub opaski na podłożu z gąbki. Możemy do ochrony drzew, wykonać iniekcje doglebowe preparatami o działaniu systemicznym, które zastępują dawniej stosowane zabiegi iniekcji do pnia drzewa.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: tedan@tedan.pl lub pod tel./fax (22) 304 97 18, kom. 603 217 098.

Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, opracował unikalną metodę obrony kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.
     Do walki z owadem, stosujemy najnowszą metodę aplikacji nowego preparatu TREEX 200SL [więcej] który jest w formie mikroemulsji i oprócz substancji owadobójczej (abamektyny) zawiera również związek grzybobójczy (propikonazol). Forma mikroemulsji pozwala na stosowanie nowej metody aplikacji preparatu do pnia z wykorzystaniem strzykawki ciśnieniowej „ChemJet” [więcej].
     Nowa metoda znacznie ogranicza ilość nawiertów do pnia co 70 cm oraz głębokości do 4 cm. Mikroemulsja w połączeniu z wodą jest znacznie szybciej transportowana w naczyniach drzewa, dlatego oprócz terminu wiosennego można aplikować preparat w każdym terminie w którym drzewo jest aktywne.
      W chwili obecnej preparat TREEX stracił dopuszczenie do ochrony kasztanowców.
Pozytywne wyniki badań skuteczności nowej metody ochrony kasztanowców były podstawą dla MRiRW który wydał w dziu 27 kwietnia 2007 roku rejstrację stałą dla preparatu TREEX 200 SL, co oznacza że metoda ta może być stosowana przez najbliższe 10 lat do ochrony kasztanowcówprzed szrotówkiem kasztanowcowiacziem.
Nasza firma ma certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegów iniekcji, które mogą być wykonywane tylko przez przeszkolone ekipy [więcej].

{youtube}k85ydo2FFR0{/youtube}